شرکت رشد ارتباطات هوشمند (راه) rah.ir و سایت خبری تحلیلی rahnews.com

استانداردهای PCI DSS و EMV چیست؟
PCI DSS و EMV دو نوع از استانداردهای حوزه پرداخت است که بارها از آنها در این حوزه استفاده می‌شود.
بلاک چین چیست و چرا انقلابی در دنیای مجازی محسوب می‌شود؟
نزدیک به یک دهه از خلق «Blockchain» یا زنجیرۀ بلوکی و «cryptocurrency» ارز رمزنگاری شده یا ارز دیجیتال می‌گذرد. دربارۀ این فناوری‌ها چه می‌دانیم؟ آیا می‌توان آنها و کاربردشان را به زبانی ساده توضیح داد؟ چه اپلیکیشن‌هایی مجهز به فناوری زنجیرۀ بلوکی هستند و چگونه ممکن است این فناوری جهان را تغییر دهد؟
با سه نسل از فین تک از قبل تا حالا آشنا شوید
کریس اسکینر (Chris Skinner) یکی از متخصصان فین‌تک، آغاز به کار آن را با راه‌اندازی سیستم اعطای وام نظیربه‌نظیر زوپا (Zopa) در سال ۲۰۰۵ همزمان می‌داند. او برای اولین بار اصطلاح را می‌شنید. رویترز (Reuters) نیز که در سال ۱۸۵۱ راه‌اندازی شده است، بحرانی مالی پانیک در سال ۱۸۷۳ و سقوط بزرگ سال ۱۹۲۹ را مرتبط با فین‌تک و از بحران‌های اخیر آن می‌داند.
تاسال2020،ازهر۵ سازمان بهداشت جهانی ، یک سازمان از Blockchain استفاده خواهند کرد
‏Blockchain اجازه می دهد تا صنعت مراقبت های بهداشتی، داده ها را در فرمت استاندارد، فرآیندهای پیچیده خودکار و اجرا کردن هوش مصنوعی در برابر انبارهای بزرگ اطلاعات پزشکی، مبادله کنند.حتی ممکن است به بیماران اجازه داده شود اطلاعات خود را به ازای پاداش به فروش برسانند.
بدافزار HeroRAT چیست و چگونه کار می‌کند؟
این بدافزار در نسخه‌های مختلفِ اندروید کار می‌کند و کاربر باید دسترسی‌های مختلفی که این آپلیکیشن لازم دارد (در برخی موارد دسترسی ادمین به دستگاه) را به آن بدهد. هکرها برای تسهیلِ این امر و راضی کردن کاربران برای دادنِ این دسترسی‌ها از ترفنِد مهندسی اجتماعی استفاده می‌کنند.
مکالمه با هوش مصنوعی با گوگل دوپلکس
گوگل دوپلکس یکی از جدیدترین فعالیت‌های گوگل است که همچنان بسیاری از بخش‌های آن محرمانه باقی مانده و مهندسان گوگل در حال کار روی این سیستم هستند. با این همه این گوگل تعداد محدودی از خبرنگاران تکنولوژی را به مراسمی دعوت کرده و با آنها درباره این سرویس جدید صحبت کرده است.
می دانم تو حامله ای!
تارگت، مجموعه فروشگاه های بزرگ زنجیره ای است. آن ها یک بروشور به آدرس دختری ۱۵ ساله فرستادند با کوپن های تخفیف درباره شیشه شیر بچه و پوشک و گهواره آنهم دو هفته قبل از آنکه به والدینش بگوید که باردار شده است.
فیشینگ چیست؟
فیشینگ (Phishing) به تلاش برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذرواژه، اطلاعات حساب بانکی و... از طریق جعل یک وب‌سایت، آدرس ایمیل و... گفته می‌شود.
ده نکته‌ ضروری برای بهبود امنیت در اینترنت
امنیت سایبری یکی از موضوعاتی است که در سال‌های اخیر به آن توجه قابل ملاحظه‌ای شده و با نگاهی به اخبار دنیای تکنولوژی کمتر ماهی است که خبری در زمینه نفوذ و انتشار مشخصات حساب‌های کاربران منتشر نشود.
ERP چيست و چه کاربردهایی دارد؟
ساليان متمادي برنامه هاي كاربردي مورد استفاده در سيستمهاي اطلاعاتي بصورت مجزا (functional)ارائه ميشد و هيچ ارتباطي با يكديگر نداشتند. چنين نرم افزارهايي مورد توجه و علاقه شركتهاي كوچك بود و براحتي نيازهاي خود را توسط اين برنامه هاي كاربردي (application) برآورده ميكردند.
صفحه  از ۲
ارسال فایل به شرکت
اینجا می توانید فایل های نوشتاری, شنیداری و تصویری خود را برای ما راسال کنید.
بارگذاری