کد خبر: ۸۱۴
اپل تائید کرده که این شرکت عمدا در عملکرد تلفن‌های قدیمی آی‌فون دستکاری می‌کند.
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴ - ۰۱ دی ۱۳۹۶ - 2017 December 22

بسیاری از مشتریان آی‌فون از قبل بر این باور بودند که این شرکت برای ترغیب مشتریان به خرید تلفن‌های جدید، تلفن‌های قدیمی را به نوعی کند می‌کند.

اکنون شرکت اپل این سوءظن مشتریان خود را تائید کرده و گفته است عمدا مدل‌هایی از تلفن‌های خود را که قدیمی می‌شوند، کند می‌کند.

اپل گفته است دلیل کند کردن این تلفن‌ها به خاطر عملکرد باتری‌های آنهاست که به مرور زمان قدرت خود را از دست می‌دهند.

این شرکت گفته است خواهان عمر طولانی‌تر برای دستگاه‌های مشتریانش است.

این کار اپل پس از آن فاش شد که یک مشتری این شرکت نتایج تستی که روی تلفن آی‌فون ۶ اس انجام شده بود را در سایت شبکه اجتماعی "ردیت" منتشر کرد.

در این تست مشخص شد سرعت تلفن این مشتری به خاطر قدیمی شدن مدلش کم شده اما پس از آن که باتری‌اش عوض شد به ناگاه سرعتش زیاد شد.

این مشتری سپس این تست را با تلفن آی‌فون ۶ اس پلاس برادرش انجام داد و متوجه شد سرعت تلفن برادرش بسیار بیشتر است و اینجا بود که فهمید اشکالی در کار است.

وب‌سایت "گیک‌بنچ" که در زمینه فناوری فعال است چندین آی‌فون با نسخه‌های متفاوت سیستم عامل اپل را بررسی کرد و متوجه شد برخی از آنها عامدانه از سرعت آنها کاسته شده است.

پاسخ اپل چه بود؟

اپل تائید کرده که در سیستم عامل خود تغییراتی ایجاد کرده تا اثرات منفی قدیمی شدن باتری لیتیم-یون را بگیرد. این باتری‌ها در شرایط سرد، شارژ کم باتری و یا با مرور زمان و قدیمی شدن خوب عمل نمی‌کنند.

این شرکت گفته است سال پیش در آی‌فون ۶، آی‌فون ۶ اس و آی‌فون اس‌ای تغییراتی برای مقابله با چنین شرایطی داده بود.

اپل گفته است در آی‌فون ۷ با آی‌اواس ۱۱.۲ هم چنین تغییراتی داده است و به تدریج به سایر محصولات تعمیم داده خواهد شد.
برچسب: اپل ، آیفون
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :