کد خبر: ۵۶۹
عضویت ٤٥‌میلیون ایرانی در پیام‌رسان تلگرام که متعلق به روسیه است، عجیب به‌نظر می‌رسد، به‌طوری که این نرم‌افزار در خود این کشور این تعداد عضو ندارد، اما استفاده از شبکه‌های پیام‌رسان تنها مختص ایرانیان نیست.
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 07

 تلگرام در رتبه ششم قرار دارد

عضویت ٤٥‌میلیون ایرانی در پیام‌رسان تلگرام که متعلق به روسیه است، عجیب به‌نظر می‌رسد، به‌طوری که این نرم‌افزار در خود این کشور این تعداد عضو ندارد، اما استفاده از شبکه‌های پیام‌رسان تنها مختص ایرانیان نیست. این‌روزها دنیای اینترنت و فراگیرشدن گوشی‌های هوشمند پای اپلیکیشن‌های پیام‌رسان و ارتباطی را به دلیل سهولت و کم‌هزینه‌تر بودن به زندگی همه مردم جهان باز کرده است.

 براساس آخرین آمارها واتس‌آپ محبوب‌ترین پیام‌رسان در بین ١٠٩کشور در جهان است. بعد از این پیام‌رسان شبکه اجتماعی فیس‌بوک به‌خصوص مسنجر آن در رده دوم قرار دارد و هم‌اکنون مردم ٤٩ کشور جهان در این شبکه مجازی عضو هستند. نرم‌افزار وایبر نیز در کشورهایی مانند اوکراین، لیبی، عراق و سریلانکا طرفداران زیادی دارد.

 نرم‌افزار لاین نیز مورد توجه مردم آسیای شرقی است و در ژاپن از محبوبیت بالایی برخوردار است. نرم‌افزار چینی وی‌چت نیز بیشترین استفاده‌کنندگان را در کشور خودش دارد و نسبت به ازدیاد جمعیت در چین، این شبکه پیام‌رسان در جایگاه پنجم رتبه‌بندی استفاده‌کنندگان از اپلیکیشن‌ها قرار گرفته است. جالب است که بدانید تلگرام محبوب ایرانی‌ها در جایگاه ششم قرار دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :