این یازدهمین آزمایش موشکی دولت کره شمالی در یک سال گذشته محسوب می شود. کره شمالی بامداد سه شنبه یک آزمایش موشکی جدید انجام داد
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - ۱۴ تير ۱۳۹۶ - 2017 July 05

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان، این یازدهمین آزمایش موشکی دولت کره شمالی در یک سال گذشته محسوب می شود.

دولت کره شمالی تا کنون در هیچ سالی این تعداد آزمایش موشکی انجام نداده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی مقامات نظامی ژاپن و کره جنوبی بامداد سه شنبه از انجام آزمایش موشکی جدید کره شمالی خبر داده اند.

این موشک از نقطه پرتاب خود در ساحل شرقی کره شمالی در طی مدت 40 دقیقه مسافتی بیش از 930 کیلومتر پیموده و در نزدیکی 200 مایلی سواحل ژاپن در دریای ژاپن فرود آمده است.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا که چند روز پیش از به سرآمدن صبر خود در برابر آزمایش های موشکی کره شمالی سخن گفته بود بلافاصله پس از انتشار خبر انجام آزمایش جدید موشکی کره شمالی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: کره شمالی همین حالا یک موشک دیگر شلیک کرد. آیا این فرد (رهبر کره شمالی) در زندگی خود کار بهتری برای انجام دادن ندارد؟"

اودر ادامه مطلب توییتری خود از باور پذیر بودن میزان صبر و تحمل دولت های ژاپن و کره جنوبی ابراز تعجب کرده و ابراز امیدواری کرد دولت چین رویکرد سخت تری در برابر رفتارهای کره شمالی در پیش بگیرد.

دولت کره شمالی در یک سال گذشته و به ویژه از زمانی که دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور جدید پا به کاخ سفید گذاشته، بر تعداد آزمایش های موشکی خود به نحو محسوسی افزوده و به نظر می رسد همزمان با رویکرد سرسختانه دولت جدید در آمریکا، دولت پیونگ یانگ با نشان دادن توانایی های نظامی خود می کوشد به دولتمردان جدید آمریکا نسبت به ماجراجویی های احتمالی نظامی علیه این کشور هشدار دهد.

دولت کره شمالی آزمایش بامداد امروز را همزمان با روز ملی استقلال آمریکا (چهارم جولای) انجام داده و به نظر می رسد این همزمانی عامدانه باشد.
برچسب: ترامپ ، کره شمالی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آب و هوا
كمينه:۱۹.۲۲°
بیشینه:۱۹.۹۵°
وضعيت:باران سرد
سرعت باد:۶.۱۷ km/h
رطوبت:۵۵%
 
۱۹.۹۵ | ۱۹.۲۲
نظرسنجی
میزان آشنایی و اطلاعات شما درباره رمزارزها چقدر است؟
خوبه، بر اساس تحلیل خودم ترید میکنم
آشنایی نسبی دارم و دیگران براام ترید می‌کنند
آشنایی کمی دارم و ترید نمی کنم
قبلا ترید می کردم ولی الان در بازار نیستم
در حال آموزش تریدینگ هستم
اطلاع خاصی ندارم
فقط اخبار آن را پیگیری می کنم