کد خبر: ۴۲۵
این واقعیت که در کشور ما به گاوها بیش از زنان اهمیت می‌هند، مرا آشفته و نگران می‌کند. اگر به زنی تجاوز یا تعرض شود و بخواهد پی آن را بگیرد بیش از آن طول می‌کشد که به مشکل مربوط به یک گاو رسیدگی شود که برای خیلی از هندوها حیوانی مقدس است
تاریخ انتشار: ۰۳:۰۶ - ۰۹ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 30
زنانی که نقاب گاو می‌گذارند
پروژه یک عکاس در هند که زنان را در موقعیت‌های مختلف با نقاب گاو به تصویر کشیده، سر و صدای زیادی به پا کرده و خشم هندوهای ملی‌گرا را برانگیخته است. عکاس این پروژه این سوال بسیار جنجالی را مطرح کرده که آیا ارزش زنان در هند از گاو هم کمتر است.
سوجاترو گوش، عکاس ۲۳ مقیم دهلی به بی‌بی‌سی گفت: "این واقعیت که در کشور ما به گاوها بیش از زنان اهمیت می‌هند، مرا آشفته و نگران می‌کند. اگر به زنی تجاوز یا تعرض شود و بخواهد پی آن را بگیرد بیش از آن طول می‌کشد که به مشکل مربوط به یک گاو رسیدگی شود که برای خیلی از هندوها حیوانی مقدس است."
هند بارها و بارها به دلیل پرونده‌های مربوط به جرایم علیه زنان موضوع اخبار رسانه‌های جهان شده است. آمار دولتی هند می‌گوید در هر ۱۵ دقیقه یک فقره تجاوز در این کشور رخ می‌دهد.
سوجاترو گوش می‌گوید: "این پرونده‌ها سال‌ها در دادگاه خاک می‌خورد تا این که مجرم به مجازات برسد. اما اگر گاوی کشته شود، گروه‌های تندروی هندو بلافاصله دست به‌کار می‌شوند و به سراغ مظنونان می‌روند تا آنها را بکشند یا بزنند."
به گفته آقای گوش پروژه عکاسی زنان با نقاب گاو شیوه اعتراض او است به نفوذ روزافزون گروه‌های خودسر محافظ گاوها که از زمان به قدرت رسیدن حزب بهاراتیا جاناتا و نخست وزیری نارندرا مودی از قبل هم جسورتر شده‌اند.
او می‌گوید: "پرونده قتل دادری (که در آن یک مرد مسلمان به دلیل شایعه‌ نگهداری و مصرف گوشت گاو به دست یک هندو کشته شد) و حملات مشابه مذهبی به مسلمانان از سوی گروه‌های طرفدار گاوها من را نگران کرده است."


برچسب: گاو
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آب و هوا
كمينه:۱۹.۹۴°
بیشینه:۱۹.۹۵°
وضعيت:باران سرد
سرعت باد:۴.۱۲ km/h
رطوبت:۵۲%
 
۱۹.۹۵ | ۱۹.۹۴
نظرسنجی
میزان آشنایی و اطلاعات شما درباره رمزارزها چقدر است؟
خوبه، بر اساس تحلیل خودم ترید میکنم
آشنایی نسبی دارم و دیگران براام ترید می‌کنند
آشنایی کمی دارم و ترید نمی کنم
قبلا ترید می کردم ولی الان در بازار نیستم
در حال آموزش تریدینگ هستم
اطلاع خاصی ندارم
فقط اخبار آن را پیگیری می کنم