کد خبر: ۱۰۰۳
هم اکنون یکی از فاکتورهای مهم در توسعه یک موسسه و تولید محصولات جدید، هزینه‌ای است که صرف تحقیق، توسعه و طراحی می‌شود. در سال گذشته پنج شرکت آمریکایی نزدیک به ۷۶ میلیارد دلار هزینه تحقیق و توسعه کردند.
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - 2018 April 13

شرکت آمازون با هزینه تحقیقاتی ۲۳ میلیارد دلار ، بیشترین میزان را برای تحقیق و توسعه در میان تمامی شرکت‌های آمریکایی در سال ۲۰۱۷ هزینه کرده است.

اما جالب تر آنکه پنج شرکت در زمینه فناوری در ایالات متحده در مجموع ۷۶ میلیارد دلار هزینه تحقیق و توسعه کرده‌اند.

آمازون در حالی حدود ۲۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ صرف تحقیق و توسعه کرده است که این عدد نسبت به سال ۲۰۱۶ حدود ۴۰ درصد رشد داشته است.

آمازون این میزان هزینه را برای توسعه دستیار هوشمند الکسا، هوش مصنوعی، سرویس‌های ابری خود موسوم به AWS و فناوری‌هایی مانند دید رایانه‌ صرف کرده است. این فروشگاه اینترنتی می‌خواهد پروژه‌هایی مانند پروژه‌ Go را برای ایجاد فروشگاه‌های بدون صندو‌ق‌دار عملی کند. پروژه که عملی شدن آن خرید فروش را تا حدود زیادی تغییر خواهد داد.

در میان شرکت‌های آمریکایی آلفابت بعد از آمازون قرار دارد. این شرکت حدود ۱۶ میلیارد دلار را برای تحقیق و توسعه در سال ۲۰۱۷ هزینه کرده است.

آلفابت یک شرکت فناوری محسوب می‌شود که شرکت گوگل زیرمجموعه‌ای از آن است. آلفابت به غیر از گوگل و زیر مجموعه‌های آن فعالیت متنوعی حتی درباره ساخت خودرو و هواپیمای بدون سرنشین دارد. آلفابت ایکس، مرکز پژوهش‌های مخفی گوگل است که توسعه‌ «روش‌های بنیادین» و «شگفت‌انگیز» برای حل «بزرگ‌ترین مشکلات» جهان را دنبال می‌کند.

این مرکز اکنون مشغول یافتن روش‌هایی تازه است تا بتواند با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، تولید غذا را را به شکل قابل توجهی بهبود دهد.

پس از آلفابت، اینتل مقام سوم را در اختیار دارد. این شرکت آمریکایی ۱۳ میلیارد دلار صرف تحقیق و توسعه می‌کند. بزرگترین پروژه‌های این شرکت شبیه‌سازی پردازنده‌ای بر اساس مغز انسان، توسعه پردازنده‌های فوق سریع و توسعه پردازند‌هایی برای هوش مصنوعی است. این شرکت هم اکنون در حال فعالیت بنیادی برای توسعه پردازنده‌هایی است که عملکرد کاملا متفاوتی با پردازنده‌های امروزی دارند.

مایکروسافت چهارمین شرکت آمریکایی در زمینه هزینه برای تحقیق و توسعه است. این شرکت ۱۲ میلیارد دلار برای محصولات جدید خود هزینه کرده است. شرکت مایکروسافت که هم اکنون با کاهش استفاده از سیستم عامل ویندوز روبه‌رو شده است به‌دنبال توسعه کسب و کارهای جدیدی است.

این شرکت قصد دارد تمرکز کاری خود را بیشتر روی فضای ابری و هوش مصنوعی بگذارد. این شرکت همچنین قصد دارد بیش از پیش در دو حوزه آفیس و ساخت دستگاه‌ها متمرکز شود.

شرکت اپل هم با هزینه ۱۱ میلیارد دلاری در مکان پنجم قرار دارد.

در زمینه خودرو سازی هم دو شرکت فورد و جنرال موتورز بیشترین هزینه‌های تحقیقاتی را دارند. فورد در سال ۲۰۱۷ حدود هشت میلیارد و جنرال موتورز هفت میلیارد دلار هزینه تحقیق و توسعه کرده‌اند.

توسعه هر محصول جدید در شرکت‌های خودرو سازی حدود ۴۸ ماه زمان نیاز دارد و معمولا طراحی کامل یک خودرو در حدود دو میلیارد دلار هزینه تحقیق و طراحی دارد. شرکت فورد و جنرال موتورز در چند سال اخیر تمرکز زیادی هم برای توسعه خودروهای برقی داشته‌اند. این دو شرکت همچنین در حال کار برروی خودروهای خودران و توسعه هوش مصنوعی در خودروها هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :