اطلاعات دریافتی به هوش مصنوعی منتقل می‌شود تا دریابد شما خواب‌آلود هستید یا خوابیده‌اید.
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۷ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 03

سیستم نظارت بر راننده «بیدار نگاه دار» سعی دارد از تصادفاتی که به علت خواب‌آلودگی است، جلوگیری نماید. این تکنولوژی خستگی راننده را پیش‌بینی می‌کند تا بتواند با استفاده از سیستم‌های هشداردهنده او را بیدار نگه دارد. 
 
به گزارش دنده6، شرکت ژاپنی پاناسونیک چندی پیش از ایده‌ای نوآورانه خود پرده برداشت. سیستم نظارت بر راننده «بیدار نگاه دار» سعی دارد از تصادفاتی که به علت خواب‌آلودگی است، جلوگیری نماید. این تکنولوژی خستگی راننده را پیش‌بینی می‌کند تا بتواند با استفاده از سیستم‌های هشداردهنده او را بیدار نگه دارد.

تکنولوژی
تکنولوژی

نظارت بر رانندگان سیستم چندان جدیدی نیست و در حال حاضر بر روی خودروهایی ازجمله ولوو و مرسدس بنز موجود است تا تعیین کند آیا راننده به توقف نیاز دارد یا خیر. اما تفاوت پاناسونیک با دیگر شرکت‌ها در این است که سیستم پاناسونیک می‌تواند با بررسی چشم، چهره و حتی حرکات بدن از طریق دوربین‌های مادون‌قرمز، اطلاعات بیشتری را از راننده دریافت نماید. بدین ترتیب اطلاعات دریافتی به هوش مصنوعی منتقل می‌شود تا دریابد شما خواب‌آلود هستید یا خوابیده‌اید.

تکنولوژی

اطلاعات مربوط به خواب آلودگی
تکنولوژی


فلوچارت سیستم تهویه 
 
پاناسونیک می‌گوید که افراد زیادی در سرتاسر دنیا به این مشکل دچار هستند و بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی را ترغیب می‌کند تا از سیستم نظارت بر راننده استفاده کنند. 
 
مسلماً این سیستم فوق‌العاده است اما یک سؤال مطرح می‌شود، آیا نوشیدن قهوه یا استفاده از سیستم تهویه راه بهتری نیست؟ در حقیقت کافئین موجود در قهوه و باد خنک سیستم تهویه می‌تواند همان کاری را انجام دهد که پاناسونیک با صرف میلیون‌ها دلار می‌خواهد به آن برسد!


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :