طبق آخرین تحقیقات:
نتیجه تحقیقات جدید نشان می دهد که شواهد کافی برای اثبات ضرر تماشای صفحه های نمایش برای کودکان وجود ندارد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۲۵ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 15

 

کالج سلطنتی پزشکی اطفال و سلامت کودکان (RCPCH) در بریتانیا برای اولین بار گزارشی تحت عنوان «راهنمای مدت زمان تماشای صفحات نمایش» منتشر کرده است. طبق این گزارش تعیین مدت زمان مناسب ویژه تماشای صفحات نمایش برای کودکان ممکن نیست.

بنا بر این گزارش مدت زمانی که والدین و پرستاران کودکان باید به آنها اجازه تماشای تلویزیون، رایانه، لوح‌های دیجیتال و تلفن همراه بدهند به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به رشد عقلانی کودک، نیاز شخصی و میزان اهمیت روابط اجتماعی، خواب و ورزش در فرهنگ خانواده کودک اشاره کرد.

طبق گزارش «کالج سلطنتی پزشکی اطفال و سلامت کودکان» تماشای صفحات نمایش تنها زمانی که یکی از این فعالیت‌های کودک را مختل می کند می‌توان تهدیدی برای سلامت او قلمداد شود. این گزارش تاکید می کند که تماشای صفحات نمایش به خودی خود یک تهدید محسوب نمی شود.

در «راهنمای مدت زمان تماشای صفحات نمایش» چند سوال از والدین در مورد مدت زمان تماشای صفحات نمایش توسط کودکان پرسیده شده است:

آیا میزان تماشای صفحات نمایش در خانواده شما تحت کنترل قرار دارد؟

آیا استفاده از صفحات نمایش با فعالیتی که قصد انجام آن را دارید تداخل دارد؟

آیا استفاده از صفحات نمایش با خواب کودک تداخل پیدا می کند؟

آیا می توانید صرف عصرانه توسط کودک را در زمان تماشای صفحات نمایش کنترل کنید؟

آخرین پرسش به این دلیل مطرح شده است که برخی تحقیق ها نشان می دهد کودکان که هنگام صرف غذا به تماشای صفحات نمایش می پردازند تحت تاثیر تبلیغات تلویزیونی و عدم احساس سیری، غذاهای ناسالم بیشتری مصرف می کنند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آب و هوا
كمينه:۲۷.۲۹°
بیشینه:۲۷.۲۹°
وضعيت:باران سرد
سرعت باد:۳.۰۹ km/h
رطوبت:۴۹%
 
۲۷.۲۹ | ۲۷.۲۹