برای معرفی و توسعه برند به صورت آنلاین، به ایده جذاب و سازگاری و تغییر آن نیاز است. حوزه تبلیغات در شبکه های اجتماعی به همان اندازه که شبکه های اجتماعی دچار تغییر می شوند، نیاز به تغییر و سازگاری با محیط جدید دارد. بدون داشتن یک برند پویا، کاربران شبکه های اجتماعی جدید، یا حتی شبکه های اجتماعی قدیمی، از دستیابی به برند شما باز خواهند ماند.
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲ - ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 16
1- محتوای همه پسند
بازاریابی محتوا همواره مهمترین و بیشترین سهم را در بازاریابی آنلاین داشته و اهمیت آن روز به روز افزایش می یابد و نمی توان در تبلیغات تحت وب آن را نادیده گرفت. ایجاد محتوایی ( از انواع مختلف از جمله، نوشتار بلاگی، اینفوگرافیک، ویدیو، تصویر، پست در شبکه اجتماعی و ...) که کاربران را وادار کند آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک گذارند، مهمترین روش بازاریابی به صورت عمومی است. شما می خواهید محتوایتان مانند یک ویروس عمل کند و درون شبکه های اجتماعی پخش گردد. همواره محتوا به یک دلیلی ویروسی می شود، آن چیزی است که نه تنها مردم دوست دارند ببینند بلکه دوست دارند به بقیه نشان دهند. توجه به مواردی که تا کنون بسیار به اشتراک گذاشته شده اند، نمای خوبی از مشخصات این محتواها بدست خواهد داد که حس به اشتراک گذاری را به بازدیدکنندگان القا نموده اند و نقطه شروع مناسبی برای شما نیز می باشند.

2- تجارت اجتماعی
ادغام خرید اینترنتی و تجارت الکترونیک در شبکه های اجتماعی قدم مهمی بوده که اخیرا به نحو احسن انجام شده و مورد قبول واقع شده است. مردم اکنون با استفاده از تلفن های هوشمند و تبلت اقدام به خرید لوازم مختلف می کنند.

3-  پرداخت های آنلاین توسط تلفن های هوشمند
تبادل مشتریان با برند از طریق موبایل اولین قدم است. چه از طریق نرم افزار خودتان باشد یا از طریق مرورگر موبایل. علاوه بر آن ( برای مثال شما اکنون دارای سامانه فروش الکترونیک هستید) قابلیت پرداخت آنلاین، راحتی بسیاری را برای مشتریان شما به ارمغان خواهد آورد.
در واقع توانایی در خرید آنلاین امکان برقراری رابطه ای محکم میان شما و مشتریان کنونی و آینده شما را خواهد داد.

4- چابکی
زمان روزهایی که باید برای سفارش چند روز صبر می کردیم به سر رسیده است . اگر بازاریابان می خواهند موفق باشند باید به سرعت عمل کرده و اتفاقات را سریعا بررسی و آنالیز کنند.
بازاریابی چابک به روشی گفته می شود که در آن کمپین های بازاریابی، خود را با تغییرات گرایش های مختصر یا به کرات بالا در شبکه های اجتماعی تطابق می دهند.

5-  بازاریابی 1 به 1
با افزایش روز افزون بسترهای شبکه های اجتماعی انتظارات کاربران نیز افزایش یافته و از برندهای بزرگ توقع یک ارتباط بالاتر از حد معمول را دارند. بازاریابان و مدیران باید از این مورد نهایت استفاده را برده و ارتباطی جذاب با مشتری برقرار نمایند. افرادی که از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند انتظار دارند شرکت‌ها هم در این رسانه‌ها پیگیر و تعاملی عمل کنند. آنها همچنین می‌خواهند احساس کنند به‌جای تعامل با یک ربات دارای شخصیت حقوقی با یک انسان روبرو هستند.

پاسخ به نظرات، بین شما و مشتریانتان اعتماد و صمیمیت ایجاد خواهد کردد. استفاده از لحن شوخی همراه با رعایت ادب و احترم می تواند تاثیر خوبی روی مخاطبانتان داشته باشد.

گردآورنده: رحمتی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :