مدیر طراحی شرکت پژو
مدیر طراحی پژو با اشاره به معرفی پژو ۵۰۸ گفت این خودرو انقلاب طراحی ماست و نسبت به مدل قبلی تفاوت‌های بسیاری در این مدل رخ داده است.
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۷ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - 2018 April 04

 

ژیل ویدال مدیر طراحی پژو اظهار داشت: «پژو ۵۰۸ در سگمنت دی قرار دارد و ما در این خودرو سعی کردیم طراحی را به گونه‌ای متحول کنیم که خودرو حس دینامیک و اسپرت به سرنشینان بدهد.

در این مدل تغییرات اساسی در طراحی پژو رخ داده است و این خودرو نگاه جدید پژو به طراحی است. البته این مسیر را چند سالی است که شروع کرده‌ایم.»

وی توضیح می‌دهد: «ارگونومی و معماری محصول نسبت به گذشته تغییر کرده است. با توجه به تحولات مختلف ما در این خودرو از اسکرین‌های بزرگ‌تری استفاده کرده‌ایم و داخل خودرو را مانند داخل کابین هواپیما طراحی کرده‌ایم. نسبت به مدل قبلی کمی این محصول کوچک‌تر و البته اسپرت‌تر طراحی شده است و صندلی هم به جاده نزدیک‌تر قرار گرفته تا لذت رانندگی را برای راننده افزایش دهد. ما مواردی را که در برخی خودروهای کانسپت خود استفاده می‌کردیم به این محصول اضافه کرده‌ایم. این خودرو یک محصول فست بک است و خواسته ما بر افزایش لذت رانندگی در این خودرو متمرکز بوده است.»

مدل قبلی پژو ۵۰۸ هم اکنون توسط «ایکاپ» شرکت مشترک پژو با ایران خودرو عرضه می‌شود و قرار است پژو ۵۰۸ جدید هم در بازار ایران عرضه شود.

پژو هم اکنون برنامه گسترده‌ای برای بازار ایران دارد. نسل اول پژو ۵۰۸ در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و این نسل دوم پژو ۵۰۸ است که معرفی شده.

در بخش فنی پژو ۵۰۸ جدید، از پیشرانه‌های مختلف بنزینی و دیزلی استفاده شده است. روی این خودرو پیشرانه‌ بنزینی توربو با حجم ۱.۶ لیتر عرضه خواهد شد که دارای دو نسخه با قدرت‌های مختلف است. نسخه‌ ضعیف آن ۱۷۷ اسب بخار قدرت و نسخه‌ قوی‌تر ۲۱۷ اسب بخار قدرت دارند. این موتور به همراه یک جعبه دنده‌ هشت سرعته‌ اتوماتیک عرضه می‌شود.

دو موتور دیزلی برای پژو ۵۰۸ استفاده شده‌اند که یکی از آن‌ها دارای حجم ۱.۵ لیتر و دیگری دارای حجم ۲ لیتر است. پیشرانه‌های دیزلی نیز با سه نوع قدرت خروجی متفاوت عرضه می‌شوند که به ترتیب ۱۲۸، ۱۵۸ و ۱۷۷ اسب بخار قدرت دارند و می‌توان آن‌ها را همراه با جعبه دنده‌ی شش سرعته‌ دستی و هشت سرعته‌ اتوماتیک سفارش داد.

وزن این خودرو در مقایسه با نسل نخست حدود ۷۰ کیلوگرم کاهش پیدا کرده است که این عامل به کاهش مصرف سوخت و آلایندگی خودرو کمک می‌کند و سبب چابک‌تر شدن خودرو می‌شود.

سرمایه‌گذاری پژو سیتروئن در ایران، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری یک شرکت فرانسوی در صنعت خودروی ایران است و پژو ۲۰۰۸ اولین محصول این سرمایه‌گذاری در ایران محسوب می‌شود.

ژان فیلیپ‌ امنپاراتو، مدیرعامل پژو، گفته بود: «ما بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری مشترک را در صنعت خودرو ایران انجام داده‌ایم. نوع فعالیت ما در ایران با گذشته تغییر کرده است و در ایران برای تولید خودروهای جدیدمان سرمایه‌گذاری می‌کنیم. ساخت داخل محصولات ما با ۲۰ درصد آغاز می‌شود و به ۷۰ درصد خواهد رسید. ما دانش فنی را به قطعه سازان ایرانی انتقال خواهیم داد و سی درصد محصولات تولیدی پژو در ایران را صادر خواهیم کرد. اولین محصول ما برای بازار ایران پژو ۲۰۰۸ است. این محصول بهترین محصول فعلی پژو در خط تولید است و ما مطمئن هستیم این خودرو در ایران هم مانند اروپا موفق خواهد بود. محصول بعدی ما پژو ۲۰۸ و پژو ۳۰۱ خواهند بود. هر سه محصول ما از یک پلت فرم مشترک استفاده می‌کنند و از یک موتور استفاده خواهند کرد. این عامل سبب می‌شود سرمایه‌گذاری در ایران برای داخلی سازی هر سه خودرو به دلیل قطعات مشترک راحت‌تر صورت گیرد. ما باید روی قطعه سازی ایرانی کار کنیم. درایران قطعه سازان خوب با پتانسیل خوبی وجود دارند ولی باز باید سطح کیفی قطعه سازان ایرانی به سطح استاندارد‌های پژو افزایش یابد.»

پژو قصد تولید سالانه ۲۰۰ هزار دستگاه از مدل‌های جدید خود را دارد اما یک چالش بزرگ برای این شرکت قیمت محصولاتش است.

در قرار داد پژو با شرکت ایران خودرو، شرکت مشترکی با نام ایکاپ با سرمایه مشترک ۵۰ درصد طرف ایرانی و ۵۰ درصد طرف فرانسوی تاسیس شده است.

تولید ۲۰۰ هزار دستگاه شامل ۲۰۸، ۲۰۰۸ و ۳۰۱ در سال، از جمله مواردی است که بین طرفین توافق شده و قرار است از این میزان ۳۰ درصد به شبکه فروش پژو صادر شود.

برچسب: پژو ، پژو 508
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آب و هوا
كمينه:۲۷.۲۹°
بیشینه:۲۷.۲۹°
وضعيت:باران سرد
سرعت باد:۳.۰۹ km/h
رطوبت:۴۹%
 
۲۷.۲۹ | ۲۷.۲۹
تصاویر