مشاور امنیت ملی کره جنوبی اعلام کرد که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دعوت کرده است که دیداری با یکدیگر داشته باشند و آقای ترامپ نیز این دعوت را پذیرفته است.
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۴ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 09چونگ ایوی یانگ که در راس هیاتی به نمایندگی از دولت کره جنوبی روز پنج‌شنبه از کاخ سفید بازدید کرد این خبر را در جمع خبرنگاران اعلام کرد و همچنین افزود که کیم حونگ اون وعده داده که کره شمالی آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی خود را متوقف می‌کند.

وی اظهار داشت: «کیم جونگ اون ابراز تمایل کرده که با رئیس جمهور ترامپ هر چه زودتر دیداری داشته باشد. رئیس جمهور ترامپ نیز گفته که تا ماه مه با کیم جونگ اون دیدار می‌کند.»

آقای ترامپ روز پنج‌شنبه پس از دیدار با هیات نمایندگان دولت کره جنوبی به خبرنگاران گفته بود که کره جنوبی عصر امروز «خبر بزرگی» را در رابطه با کره شمالی اعلام می‌کند.

پس از آن رسانه‌های خبری از جمله سی‌ان‌ان به نقل از منابع مطلع گزارش دادند که مقامات کره جنوبی نامه‌ای را از طرف کیم جونگ اون تسلیم رئیس جمهوری آمریکا کرده‌اند که از او برای یک دیدار دعوت به عمل می‌آورد.

این گزارش‌ها به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا عنوان می‌کرد که اگرچه کره شمالی پیشنهاد داده که آزمایش‌های موشکی هسته‌ای خود را هم به حالت تعلیق دربیاورد اما ایالات متحده فعلا برنامه‌ای برای تعلیق رزمایش مشترک خود با کره جنوبی ندارد.

سی‌ان‌ان در ادامه گزارش خود خبر داده بود که قرار است ژنرال اچ‌آر مک‌مستر مشاور امنیت ملی ایالات متحده روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل را در جریان شرایط کره شمالی و گفت‌وگوها با هیات کره جنوبی قرار دهد.

ترامپ پیش از این آمادگی خود را برای گفت‌وگو با کره شمالی اعلام کرده بود، اما دولت وی گفته که کره شمالی در وهله نخست باید گام‌هایی جدی در رابطه با خلع سلاح هسته‌ای بردارد.

یک مقام ارشد دولت دونالد ترامپ روز سه‌شنبه دراین‌باره به خبرنگاران گفت: «همه گزینه‌ها روی میز هستند و موضع ما در قبال حکومت کره شمالی تا زمانی که شاهد اقداماتی جدی جهت خلع سلاح هسته‌ای نباشیم، تغییر نخواهد کرد. چیزی که ما در پی آن هستیم، قدم‌هایی جدی در راستای خلع سلاح هسته‌ای است.»

روابط میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ در سال گذشته میلادی با آزمایش‌های موشکی کره شمالی به شدت پرتنش شد. این میان دونالد ترامپ در گفتار خود درباره کره شمالی رویکرد دوگانه‌ای داشته و از یک سو که تهدید کرده پیونگ‌یانگ باید منتظر آتش و خشم آمریکا باشد، اما از سویی برای گفت‌وگوی مستقیم با رهبر کره شمالی اعلام آمادگی کرده است.

 ترامپ از زمانی که به قدرت رسیده تحریم‌های بسیار شدیدی را علیه کره شمالی وضع کرده و حتی موفق بوده که چین را وادار کند تا فشار بیشتری به کره شمالی بیاورد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آب و هوا
كمينه:۱۷.۶۲°
بیشینه:۱۷.۶۲°
وضعيت:نيمه ابري
سرعت باد:۰ km/h
رطوبت:۵۴%
 
۱۷.۶۲ | ۱۷.۶۲
تصاویر