مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: با سامانه مخزن آب‌رسانی اضطراری امیدواریم در سه روز ابتدای زلزله به ازای نفر 10 لیتر آب آشامیدنی را تا شعاع دو کیلومتری و در 10 روز اول 20 لیتر و در ماه اول زلزله 100 لیتر آب را تامین و در روزهای بعدی شهر را از نظر آب‌رسانی پایدار کنیم.
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 02


محمد پرورش،مدیرعامل آبفای استان تهران، در آیین بهره‌برداری از دومین سامانه ذخیره و توزیع اضطراری آب تهران با تشریح ابعاد ضرورت تامین آب در شرایط اضطراری گفت: این سامانه که در محل پارک شهر واقع است با ظرفیت ۱۰۰هزار لیتر می‌تواند در شرایط بحرانی و اضطراری مانند زمین‌لرزه که شبکه توزیع آب شهری با مشکل مواجه می‌شود به مدت سه روز آب مورد نیاز ۱۰هزار نفر را تامین کند.

محمد پرورش با بیان این‌که دریافت مجوز ساخت این سامانه سه سال طول کشید گفت: با توجه به این‌که 116 مخزن بتنی آب‌ تهران به دلیل شرایط جغرافیایی بالای محور خیابان انقلاب قرار دارد نیاز داریم 374 سامانه آب‌رسانی اضطراری در تهران ایجاد کنیم تا در شرایط زلزله مردم از نظر دسترسی به آب دچار مشکل نشوند.

او افزود: با سامانه مخزن آب‌رسانی اضطراری امیدواریم در سه روز ابتدای زلزله به ازای نفر 10 لیتر آب آشامیدنی را تا شعاع دو کیلومتری و در 10 روز اول 20 لیتر و در ماه اول زلزله 100 لیتر آب را تامین و در روزهای بعدی شهر را از نظر آب‌رسانی پایدار کنیم.

به گفته مدیرعامل آبفای استان تهران هزینه انجام سامانه آب‌رسانی اضطراری نزدیک به ۵۵۰ میلیون تومان بوده است.

منبع: ایسکا نیوز

برچسب: آب تهران ، تهران
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آب و هوا
كمينه:۲۷.۴°
بیشینه:۲۷.۴°
وضعيت:نيمه ابري
سرعت باد:۲.۰۶ km/h
رطوبت:۵۶%
 
۲۷.۴ | ۲۷.۴
تصاویر