تبدیل وسایل زندگی به ابزارک‌های هوشمند در ارتباط با هم و هوشمندسازی خانه یکی از فرایندهای پیچیده و دست و پاگیر است که با یک حسگر تازه، کاری آسان خواهد شد.
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴ - ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17

به‌ نقل از Wired، خانه‌های آینده محلی برای تجمع ابزارک‌های هوشمند هستند که از طریق اینترنت با یکدیگر و با شما در ارتباط خواهند بود و کارهای خانه را بر اساس دستورات و زمانبندی مناسب انجام می‌دهند اما رسیدن به این نقطه، کاری دشوار است. 

باید تمام لوازم خانه مجهز به کنترل‌کننده‌های هوشمند و مرتبط با اینترنت شوند و با یکدیگر در ارتباط قرار گیرند و در شبکه خانگی هم معرفی و شناخته شوند.

در کنفرانس «تعامل انسان و ماشین» که به همت نکسوس برگزار شد، از یک هاب جدید رونمایی شد که با اتصال به یک USB ساده روی دیوار خانه می‌تواند سیگنال‌های موجود در اتاق را بررسی و بلافاصله برای معرفی و ورود دستگاه‌های موجود به شبکه خانگی اقدام کند.

این حسگر توانایی تبدیل دستگاه‌های قدیمی به بخشی از شبکه خانه را دارد و این امکان را به مهندسان می‌دهد که فقط با یک‌ بار روشن کردن آن، تمامی اطلاعات لازم برای یکپارچه‌سازی لباسشویی تا نظافتچی توالت اتاق‌خواب را به شبکه خانه هوشمند به‌دست بیاورند.

 مهم‌ترین دستاورد این حسگر جدید این است که وقتی کنترلگر الکترونیکی هوشمند روی وسایل قدیمی خانه نصب می‌شود، به‌سادگی آنها را با هویت تازه‌شان وارد شبکه می‌کند.

منبع: آنا

برچسب: خانه هوشمند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :