توییتر اعلام کرده است که با توجه به برآورد سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا از تلاش اسپوتنیک و آرتی ( RT) برای اخلال در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، دیگر از این دو رسانه عمده روسی تبلیغ نمی‌پذیرد.
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۰ - ۰۵ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 27

شرکت توییتر می‌گوید این تصمیمش فورا اجرایی می‌شود و همه حساب‌های مرتبط با اسپوتنیک و آرتی را در برمی‌گیرد.

 
به دنبال پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا، اتهام‌های متعددی درباره ارتباط ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ وو روسیه مطرح شده و دولت روسیه به تلاش برای مداخله در انتخابات آمریکا متهم شده است.


مارگاریتا سیمونیان، سردبیر ارشد آرتی، گفته است که این تصمیم توییتر را "مایه تاسف” خوانده است. یکی دیگر از مدیران آرتی هم هر گونه نقش در "اقدامات غیرقانونی آنلاین” را رد کرده و گفته است این رسانه به دنبال تاثیرگذاری بر انتخابات آمریکا در جهت خاصی نبوده است.


وزارت خارجه روسیه هم با محکوم کردن تصمیم توییتر آن را خم کردن در مقابل دستگاه اطلاعاتی آمریکا دانسته و از "یک گام خصمانه دیگر” برای محدودیت بیشتر رسانه‌های روسی در آمریکا انتقاد کرده است. توییتر می‌گوید با بررسی عملکردش در مقطع انتخابات ۲۰۱۶ سیاست تبلیغاتی جدیدش را تدوین کرده و آنچه امروز اعلام شده تصمیم ساده‌ای نبوده است.


شرکت توییتر همچنین می‌گوید مبلغی معادل درآمدش از تبلیغات اسپوتنیک و آرتی را به پژوهش‌های مستقل درباره استفاده از توییتر در فعالیت‌های مدنی، انتخابات و از جمله انتشار اطلاعات جعلی، اختصاص می‌دهد.
منبع: دیده نما
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آب و هوا
كمينه:۱۹.۹۴°
بیشینه:۱۹.۹۵°
وضعيت:باران سرد
سرعت باد:۴.۱۲ km/h
رطوبت:۵۲%
 
۱۹.۹۵ | ۱۹.۹۴
تصاویر