طبق توافق صورت گرفته میان فون‌پی و پیام‌رسان بله مشترکان پیام‌رسان بله می‌توانند از بستر این پیام‌رسان برای پرداخت کرایه تاکسی خود استفاده کنند در این صورت دیگر مشترکان پیام‌رسان بله نیازی به نصب برنامه فون‌پی برای پرداخت کرایه تاکسی خود ندارند.
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۳ - ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 02

 

به گزارش پیوست، ابراهیم سوادی‌نژاد، مدیرعامل فون‌پی دراین‌باره می‌گوید: «API فون‌پی باز است و هر مجموعه‌ای بخواهد از این امکان استفاده کند مشکلی وجود نخواهد داشت. ما از چند ماه پیش مذاکرات دراین‌باره را با اپلیکیشن بله شروع کردیم و این پیشنهاد به دیگر مجموعه‌ها هم داده‌شده است. در حال حاضر توسن هم در حال پیگیری این فرآیند است که پیاده‌سازی آن انجام شود. بله هم در حال پیاده‌سازی است و فکر می‌کنم تا چند روز آینده این مسئله عملیاتی خواهد شد.»

او در ادامه می‌گوید: «ما این پیشنهاد را به مجموعه‌های دیگری که در حوزه پرداخت آنلاین کرایه تاکسی فعالیت می‌کنند هم دادیم که از QR کد فون‌پی برای پرداخت استفاده کنند و مشخصاً این پیشنهاد به مجموعه رسید داده‌شده است. این پیشنهاد فون‌پی در ادامه بحث یک QR کد مشترک برای همه مجموعه‌های پرداخت آنلاین کرایه تاکسی است. QR کد فون‌پی می‌تواند یک QR کد واحد برای همه شود تا پرداخت‌ها روی آن انجام شود. پلتفرم ما برای این کار آماده است و می‌تواند مورداستفاده قرار بگیرد.»

محمد یاراحمدی مدیر روابط عمومی بله در پاسخ به این سؤال که توافق صورت گرفته میان بله و فون‌پی به چه صورت است گفت: «فون‌پی بر بستر کیو آر کد فعالیت می‌کند و امکان خوانش QR کد روی بله فراهم است از همین روباتی پیاده‌سازی شده است تا مشترکان پیام‌رسان بله بتوانند از طریق بله کرایه تاکسی خود را بپردازند و نیازی به ورود به برنامه فون‌پی نباشد. از سویی با توجه به بستر پرداختی که در بله فراهم است پرداخت ساده‌تر انجام می‌شود و دیگر نیازی به واردکردن CVV2 و تاریخ انقضای کارت نیست.»

یاراحمدی ادامه داد: «در صورت راه‌اندازی کیف پول بله برای پرداخت کرایه تاکسی دیگر نیازی به ورود رمز دوم نیز نخواهد بود.»

او در پاسخ به این سؤال که این طرح از چه زمانی اجرایی می‌شود گفت: «هم‌اکنون در حال مذاکره در خصوص مدل کسب‌وکاری با فون‌پی هستیم و در صورت نهایی شدن اجرایی می‌شود.»

مدیر روابط عمومی بله ادامه داد: «برای پرداخت مترو نیز زیرساخت‌ها و بسترهای لازم فراهم‌شده است و هم‌اکنون امکان خرید بلیت تک‌سفره برای برخی از مشترکان بله فراهم‌شده است.»

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آب و هوا
كمينه:°
بیشینه:°
وضعيت:
سرعت باد: km/h
رطوبت:%
 
|
تصاویر