نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، اکثر رای‌دهندگان جمهوری‌خواه بیشتر طرفدار دونالد ترامپ هستند تا خود حزب جمهوری‌خواه و این نشان‌دهنده میزان سلطه رئیس‌جمهوری آمریکا بر برند جمهوری‌خواهان است.
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 02

 

به گزارش پایگاه خبری هیل، نظرسنجی هریس برای مرکز مطالعات سیاسی آمریکا در دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد ۴۶ درصد از رای‌دهندگان ثبت‌نامی از حزب جمهوری‌خواه تاکید دارند به دونالد ترامپ بیش از این حزب وفادار هستند و در مقابل ۲۵ درصد طرفدار خود حزب جمهوری‌خواه هستند. ۱۸ درصد هم هوادار دو طرف هستند و ۹ درصد هم طرفدار ویژه هیچکدام نبودند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد میزان محبوبیت حزب دموکرات و جمهوری‌خواه برای اولین بار در یک سال گذشته مساوی شده است. حمایت از این دو حزب ۴۱ درصد است. میزان محبوبیت جمهوری‌خواهان از دسامبر حرکت صعودی نشان می‌دهد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به صورت سیستماتیک میزان بالایی از حمایت جمهوری‌خواهان را به خود اختصاص می‌دهد و براساس نظرسنجی‌ها محبوبیت او در میان جمهوری‌خواهان حدود ۹۰ درصد است.

در حالیکه بیش از چهار تن از ۱۰ رای‌دهنده به نظرسنجی هریس معتقدند که رای در انتخابات کنگره نشانه‌ای از مخالفت با رئیس‌جمهوری آمریکاست، بیش از یک‌سوم معتقدند که رای آنها از روی حمایت خواهد بود.

مارک پن، از موسسه نظرسنجی هریس می‌گوید: اکنون حزب جمهوری‌خواه، حزب ترامپ است. او نامزدی حزب جمهوری‌خواه را هم بابت سلطه بر رهبران سنتی قدیمی به دست آورد. رای‌دهندگان به چهره‌ای مخرب علیه وضعیت کنونی نیاز داشتند و او همین فرد است.

منبع: تابناک

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آب و هوا
كمينه:۲۴.۰۸°
بیشینه:۲۴.۰۸°
وضعيت:نيمه ابري
سرعت باد:۵.۱۴ km/h
رطوبت:۳۶%
 
۲۴.۰۸ | ۲۴.۰۸
تصاویر