یکی از شرکت‌های بزرگ تامین انرژی در اسکاتلند قصد دارد برای تولید الکتریسیته، به طور کامل از مزارع بادی استفاده کند.
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۷ - ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 17

 

به نقل از انگجت، شرکت "اسکاتیش پاور"(Scottish Power)، نخستین شرکت از شش شرکت بزرگ انرژی در بریتانیا است که برای تولید الکتریسیته، سوخت‌های فسیلی را کنار می‌گذارد. این شرکت پس از فروش نیروگاه‌های گازی باقیمانده خود به شرکت "دراکس"، در بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد با بکار گیری یک انرژی سبز ارزان، تولید کربن را با یک انرژی تجدیدپذیر جایگزین کند.

شرکت اسکاتیش پاور قصد دارد در چهار سال آینده، مبلغ 5.2 میلیارد پوند را برای دو برابر کردن ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر خود سرمایه‌گذاری کند. به گفته مسئولان شرکت مادر "اسکاتیش پاور" موسوم به "ایبردرولا" (Iberdrola)، هدف از این برنامه، توقف 30 درصدی انتشار کربن تا سال 2020 و عاری شدن از کربن تا سال 2050 است.

اکنون شرکت اسکاتیش پاور قصد دارد انرژی مورد نیاز خود را از مزارع بادی تامین کند اما با وجود اینکه پنج میلیون از مشتریان این شرکت از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کنند، هنوز مقداری از نیروی الکتریسیته، از کارخانه‌های ذغال‌سنگ و گاز تامین می‌شود. گفتنی است که شرکت دراکس قصد دارد هنگام کمبود نیروی خورشید یا باد، از کارخانه‌های جدید خود برای تامین انرژی در انگلستان استفاده کند.

منبع: ایسنا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آب و هوا
كمينه:۱۹.۹۴°
بیشینه:۱۹.۹۵°
وضعيت:باران سرد
سرعت باد:۲.۰۶ km/h
رطوبت:۴۹%
 
۱۹.۹۵ | ۱۹.۹۴
تصاویر