شهروند لوکزامبورگی که به اتهام رد کردن سرعت مجاز رانندگی در بلژیک یعنی حداکثر ۷۸۹ کلیومتر در ساعت به دادگاه این کشوراحضار شده بود، سیستم قضایی و پلیس این کشور را به بی‌عدالتی متهم کرد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵ - ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 05

 

به گزارش روزنامه لاموز، آقای لوک اچ قبول دارد که در بزرگراه شهر اودرگم در نزدیکی بروکسل، کمی بیشتر از سرعت مجاز، یعنی ۷۰ کیلومتر در ساعت رانندگی می‌کرده، اما رادارهای کنترلی سرعت ۹۱۴ را برای وی ثبت کردند.

این فرد در دادگاه حاضر و از جریمه تبرئه شد اما برای رسیدن به این نتیجه مجبور شد وکیل بگیرد تا ثابت کند که سرعت ثبت شده توسط این رادار کنترلی اشتباه بوده است. او می‌گوید که اشتباه در ثبت سرعت توسط رادارهای ترافیک اتفاق می‌افتد، اما عجیب این است که چطور دستگاه قضایی بلژیک بر اساس چنین اشتباهی، حکم احضار او را صادر کرده است.

این اولین‌بار نیست که حسگر دوربین‌های کنترل ترافیک در بلژیک سرعت‌هایی باورنکردنی را ثبت می‌کند. در ماه مه امسال نیز رادار کنترل ترافیک برای یک راننده خودروی اوپل آسترا سرعت ۶۹۶ کیلومتر در ساعت را ثبت کرده بود.

حداکثر سرعتی که خودروهای غیر مسابقه‌ای و معمولی می‌توانند پیش از آتش گرفتن موتور به آن برسند ۴۴۷ کیلومتر در ساعت است. حتی سرعت قطار تندروی پاریس - بلژیک نیز حداکثر ۳۰۰ کیلومتر در ساعت است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آب و هوا
كمينه:°
بیشینه:°
وضعيت:
سرعت باد: km/h
رطوبت:%
 
|
تصاویر