بیش از دو سوم از افراد بالای ۱۶ سال یعنی ۶۷.۵٪ از اشخاصی که در اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند وضعیت سلامتی خود را در سال ۲۰۱۶ خوب یا خیلی خوب توصیف کرده‌اند. در مقابل این افراد سالم، یک دهم از جمعیت یعنی ۸.۸٪ وضعیت سلامتی خود را بد یا بسیار بد توصیف کرده‌اند.
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - 2018 September 22

 

شرکت‌کنندگان در این نظر سنجی می‌توانستند از میان پنج شاخص توصیفی برای شرح وضعیت سلامتی خود استفاده کنند: بسیار خوب، خوب، متوسط، بد و خیلی بد.

در این نظرسنجی که توسط اداره آمار اتحادیه اروپا انجام شده است، مردان تمایل بیشتری به ارائه توصیف بهتری از وضعیت جسمی خود نسبت به زنان نشان دادند. ۷۰.۱٪ از مردان بالای ۱۶ سال در اتحادیه اروپا وضعیت سلامتی خود را خوب یا خیلی خوب توصیف کردند، در مقایسه با ۶۵.۲٪ از زنان که وضعیت خود را خوب یا خیلی خوب می‌دانستند.

بالاترین آمار وضعیت توصیفی خوب سلامت برای افراد بالای ۱۶ سال به تفکیک کشورها در اتحادیه اروپا به ترتیب : ایرلند با ۸۲.۸٪، قبرس با ۷۸.۷٪، هلند با ۷۵.۹٪، سوئد با ۷۵.۱٪، یونان با ۷۴٪، بلژیک با ۷۳.۷٪، مالتا با ۷۲.۹٪ و اسپانیا با ۷۲.۵٪ است.

از سوی دیگر تقریبا یک نفر در پنج نفر در افراد بالای ۱۶ سال در کشورهای زیر وضعیت سلامتی خود را بد یا خیلی بد توصیف کرده‌اند: کرواسی با ۱۸.۷٪، لیتوانی با ۱۶.۹٪، پرتغال با ۱۵.۹٪، لتونی با ۱۵.۶٪، استونی با ۱۴.۴٪ ، لهستان با ۱۳.۶٪ و مجارستان با ۱۳.۲٪.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :