همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ساعات طرح زوج و فرد در شهر تهران و برخی دیگر از مراکز استان‌های کشورمان با تغییراتی همراه می‌شود. در این بخش، گزارشی از تغییرات زمانی طرح زوج و فرد در ایام ماه مبارک رمضان 97 و برای شهر تهران آورده شده است.
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۲ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 17

 

با پیشنهاد شهرداری تهران و تصویب اعضای محترم شورای ترافیک تهران، از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۷، طرح زوج و فرد و طرح ترافیک در روز‌های پنجشنبه لغو شده و در روز‌های پنجشنبه علاوه بر خودرو‌های پلاک فرد، خودرو‌های پلاک زوج نیز در تمام طول روز مجاز به تردد در هر دو محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد خواهند بود. جزییات این طرح در ادامه آورده شده است.

 

طرح زوج و فرد پیش از آغاز ماه رمضان 97
شنبه تا چهارشنبه: ممنوعیت تردد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹

پنجشنبه‌ها: آزاد

جمعه‌ها و تعطیلات رسمی: آزاد

در روز‌های زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه)، فقط خودرو‌های دارای پلاک زوج (اولین رقم از سمت راست) و در روز‌های فرد (یکشنبه، سه شنبه، پنجشنبه)، فقط خودرو‌های با پلاک فرد حق ورود به محدوده این طرح را دارند.

 

طرح ترافیک و زوج و فرد در ماه رمضان
در ماه رمضان سال گذشته، شاهد کاهش دو ساعتی طرح زوج و فرد و تغییر زمان پایان آن از ساعت ۱۹ به ۱۷ بودیم. این در حالیست که این کاهش ساعت تنها به طرح زوج و فرد محدود می‌شد و مربوط به طرح ترافیک نبود. در ماه رمضان امسال نیز پیش‌بینی می‌شود که به جز تغییری که اخیراً برای پنجشنبه‌ها در نظر گرفته شده، روال تغییر ساعات مشابه سال گذشته باشد. جزییات این تغییرات در ادامه آورده شده است.

 

طرح زوج و فرد در ماه رمضان 97


شنبه تا چهارشنبه: ۶:۳۰ تا ۱۸

پنجشنبه‌ها: آزاد

جمعه‌ها و تعطیلات رسمی: آزاد

 

طرح ترافیک در ماه رمضان 97


شنبه تا چهارشنبه: ۶:۳۰ تا ۱۸

پنجشنبه‌ها: آزاد

جمعه‌ها و تعطیلات رسمی: آزاد

 

منبع : قطره

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آب و هوا
كمينه:۲۷.۴°
بیشینه:۲۷.۴°
وضعيت:نيمه ابري
سرعت باد:۲.۰۶ km/h
رطوبت:۵۶%
 
۲۷.۴ | ۲۷.۴
تصاویر