فادی محمد بطش، مدرس فلسطینی که عضو گروه حماس هم بود صبح شنبه در کوالالامپور، پایتخت مالزی، هدف سوء قصد قرار گرفت و کشته شد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24

اعضای خانواده آقای بطش می‌گویند سازمان جاسوسی و اطلاعاتی اسرائیل، موساد، پشت این ترور بوده است.

هم‌زمان مقام‌های مالزی هم می‌گویند به عقیده آنها ضاربان با یک نهاد اطلاعاتی خارجی مرتبط بوده‌اند.

با این حال، دولت اسرائیل هنوز واکنشی به این گزارش‌ها نداده است.

حماس در گذشته هم موساد و اسراییل را به هدف قرار دادن دانشمندان خود در خارج از سرزمین‌های فلسطینی متهم کرده است، اتهام‌هایی که اسراییل هیچ‌گاه رسما آنها را نپذیرفته است.

در یکی از آخرین موارد، حماس مدعی شد که موساد پشت ترور یکی از اعضای تونسی این گروه در سال ۲۰۱۶ بوده؛ کسی که گزارش شد کارشناس پرواز و عملیات با پهپادها بوده است.

بامداد شنبه (۲۱ آوریل) فادی محمد بطش که از محل سکونتش به سوی مسجد محل روانه شده بود از سوی دو موتورسوار مسلح هدف قرار گرفت.

به گزارش پلیس کوآلالامپور، ضاربان ۱۰ گلوله به سوی آقای بطش شلیک کرده‌اند که موجب مرگ سریع او و پیش از رسیدن امدادگران شده است.

تحقیقات اولیه حکایت از برخورد ۴ گلوله به فادی محمد البطش دارد و دو پوکه هم در محل تیراندازی پیدا شده است.

به گفته پلیس دوربین‌های مداربسته شهری دو مظنون این واقعه را نشان می‌دهند که پیش از تیراندازی حدود ۲۰ دقیقه در محل منتظر مانده‌اند و بعد از شلیک هم به سرعت متواری شده‌اند.

پلیس مالزی می گوید: "ما معتقدیم که آقای بطش هدف اصلی ضاربان بوده چرا که در آن لحظه دو نفر دیگر هم در نزدیکی محل تیراندازی حضور داشتند."

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :