سرپرست شهرداری تهران گفت: فاز نخست خط 6 مترو به طول 10 کیلومتر و دارای 4 ایستگاه تا پایان شهریور ماه افتتاح خواهد شد.
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24

حسینی‌مکارم در حاشیه بازدید از خط 6 متروی تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خط 6 مترو یکی از خطوط استراتژیک شهر تهران با طول 39 کیلومتر است که جنوب شهر را به شمال غرب متصل می‌کند و در اقتصاد شهر بسیار تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: فاز یک خط 6 مترو به طول 10 کیلومتر تا پایان شهریور ماه افتتاح می‌شود و مابقی خط نیز تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.

سرپرست شهرداری تهران بیان داشت: با افتتاح خط 6 مترو یک میلیون نفر به ظرفیت مسافری مترو اضافه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه خط 6 مترو از لحاظ ساخت بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت:‌با نصب تجهیزات و امکانات تا پایان شهریور فاز یک را به بهره‌برداری خواهیم رساند و یکی از مسائل اصلی ما تجهیزات مترو است.

حسینی‌مکارم افزود: منابع مالی خط 6 مترو تا پایان سال تامین شده است.

سرپرست شهرداری تهران گفت: در فاز نخست خط 6 مترو 4 ایستگاه از دولت‌آباد تا امام حسین و و همین طور دارای 2 ایستگاه تبادلی با خط 2 و 4 است.

وی بیان داشت: خط 7 مترو نیز یکی از خطوط مهم تهران است که جنوب شرق را به شمالغرب وصل می‌کند و تا آخر اردیبهشت بخشی از آن راه‌اندازی می‌شود و کل ایستگاه‌های تعطیل شده خط 7 تا مرداد ماه افتتاح خواهد شد.

حسینی‌مکارم درباره اوراق مشارکت برای تکمیل خطوط مترو نیز اظهار داشت:‌تاکنون 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت مراحل آن انجام شده و 1300 میلیارد تومان دیگر نیز تا پایان خرداد ماه تامین خواهد شد و در مجموع 2 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تکمیل خطوط مترو اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: در حال حاضر 15 درصد مردم از خطوط مترو استفاده می‌کنند که با تکمیل خط 6 و 7 بیش از 25 درصد مردم از مترو استفاده خواهند کرد.

سرپرست شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا برنامه‌ای برای شهردار شدن تهران ارائه داده‌اید یا خیر، گفت:‌در این خصوص شورای شهر تصمیم می‌گیرد و در حال حاضر که بنده سرپرست هستم در تصمیم‌گیری شورای شهر مداخله‌ای نمی‌کنم و به وظایف اصلی خواهم پرداخت.

وی ادامه داد: اگر شورا از بنده برنامه خواست قطعا ارائه خواهم داد.

منبع: فارس

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آب و هوا
كمينه:°
بیشینه:°
وضعيت:
سرعت باد: km/h
رطوبت:%
 
|
تصاویر